Bezpieczeństwo it

Każdy biznes musi liczyć się z wydatkami związanymi z zachowaniem ciągłości pracy systemów informatycznych w swojej firmie. Kto na czas nie zabezpieczy infrastruktury i pozwoli na nieautoryzowane działanie będzie niemiło zaskoczony konsekwencjami wynikającymi z przestoju lub wycieku danych wrażliwych. 

„Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”

 

Odpowiednio zabezpieczona architektura IT umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności i odporności na ataki. Warto zainwestować w audyt swojej sieci i infrastruktury, koszt poniesiony zwróci się ciągłością pracy systemów i bezpieczeństwem tajemnic firmy. Ciągła praca w zakresie bezpieczeństwa IT, liczne szkolenia i ciągle poszerzana wiedza gwarantuje zadowolenie klienta z osiągniętego wyniku.

 

Wykonujemy poniższe zadania, ale jeżeli potrzebujesz więcej informacji prosimy o kontakt.

 

- Skany podatności (intrastruktura – sieć, OS, bazy danych, aplikacje webowe, proxy)

- Audyt zgodności z politykami i wymaganiami bezpieczeństwa klienta

- Tworzenie polityk i procedur bezpieczeństwa dla klienta - Audyty bezpieczeństwa

 

 

Coraz więcej wykonywanych prac biurowych może być realizowana poza budynkiem firmowym jednak wymaga to odpowiedniego przygotowania sprzętu i przeszkolenia pracownika. Łączenie się z siecią firmową bez odpowiedniego zabezpieczenia ułatwia intruzom dostanie się do danych wrażliwych takich jak poczta elektroniczna, bazy danych czy dokumentacji technicznej. 

VPN umożliwia uzyskanie szyfrowanego połączenia z "centralą" z dowolnego miejsca na globie. Pracownik może uzyskać dane z serwera który jest w sieci wewnętrznej oraz aplikacji którą ma zainstaloną na komputerze biurowym bez konieczności synchronizowania i wykupowania kolejnych licencji użytkownika. Ogranicza to znacząco koszty i zwiększa poziom bezpieczeństwa.

 

- brak towarów w tej kategorii -