wyniki 1 - 2 wszystkich 2

WD HD2.5' SATA3 750GB WD7500BFCX / 24x7 / NAS
293,81 zł
brutto
Producent: WESTERN DIGITAL
Nazwa typu: Dyski twarde
Opis ogólny: Dysk WD WD7500BFCX 2.5” 750GB WD Red 16MB SATA-III - NAS
Rodzina dysków: WD Red™
Pojemność dysku: 750 GB
Format dysku: 2,5 cala
Typ dysku: HDD
TERRA HDex 2.5' USB3/SATA 750GB / EasyDock
0,00 zł
brutto
Producent: Terra
Rodzaj dysku: Zewnętrzny
Typ dysku: HDD
Wymiary: 111 x 82 x 21 (mm)
Interfejs: USB 3.0
Max przepustowość: 6 Gb/s
Format fizyczny: 2.5"

Dyski Twarde

Do zaoferowania mamy Państwu szeroką gamę nośników pamięci takie jak dyski serwerowe czy dyski typu desktop przeznaczonych do komputerów osobistych. Dyski serwerowe dedykowane do stacji roboczych czy serwerów rack mogą pracować w przepustowości 12Gb/s lub 6Gb/s. Przepustowość jest rozróżniana za pomocą interfejsu SAS lub SATA. Kolejnym parametrem opisującym dyski serwerowe jest ich szybkości czyli prędkość obrotowa i tutaj wyróżnimy 7,2K RPM, 10K RPM oraz 15K RPM. Przy czym wyższe wartości przeznaczone są głównie do dysków serwerowych.

Czy marka ma znacznie?

Jedni powiedzą tak inni nie – odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Jako sklep serwerowy oferujemy Państwu dyski serwerowe renomowanych marek tych urządzeń na świecie takich jak Seagate, WD, HGST oraz Toshiba. W zależności od upodobań każda z tych firm ma coś ciekawego w ofercie. Dla przykładu firma HGST niedawno wypuściła na rynek dysk serwerowy Ultrastar He10 o pojemności aż 10TB. Proszę pamiętać iż nie warto się zrażać do dysków serwerowych danej marki której dysk uległ awarii – one będą psuć się zawsze wszak są tu urządzenia mechanicznie.

SSD w serwerze – czy to się może opłacać?

Zastosowanie nośników SSD jako dyski serwerowe jak najbardziej może przynieść nam korzyści. Należy tylko pamiętać iż dyski serwerowe SSD największe pole do popisu mają w sytuacjach gdzie potrzebujemy bardzo dużej szybkości w przepływie zapisywanych oraz odczytywanych danych. Resumując dyski serwerowe SSD polecamy ale nie w przypadku typu macierz dyskowa Stroage – chyba że budżet nas nie ogranicza :)