Razem: 0,00 zł
Platformy generatywnej sztucznej inteligencji dla każdej branży
Rewolucja AI przyspiesza i nic nie wskazuje na to, by miała się w najbliższym czasie zatrzymać. Wręcz przeciwnie! O wdrożeniu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji myślą dziś przedstawiciele niemal każdej branży. Wielu z nich już posiada takie rozwiązania, jednak planuje ich dalszy rozwój lub rozszerzenie dotychczasowego zakresu ich działania. Czym są platformy generatywnej sztucznej inteligencji? Jak firmy reprezentujące różne branże wykorzystują obecnie takie rozwiązania?
Na czym polega idea generatywnej sztucznej inteligencji?
Platformy generatywnej sztucznej inteligencji to kompleksowe narzędzia i środowiska, które umożliwiają tworzenie, trenowanie i wdrażanie modeli sztucznej inteligencji. Oferują one zestaw narzędzi, bibliotek, interfejsów programistycznych (API) i zasobów obliczeniowych, które ułatwiają rozwój aplikacji opartych na AI. Co konkretnie można przy ich pomocy zrobić? Platformy sztucznej inteligencji mogą zawierać różne funkcje i usługi.
- Przetwarzanie danych – zapewniają narzędzia do zbierania, przetwarzania, czyszczenia i wreszcie analizy danych, które są niezbędne do trenowania modeli AI pod konkretne zastosowania.
- Budowanie modeli AI – oferują narzędzia i biblioteki do tworzenia modeli sztucznej inteligencji takie jak sieci neuronowe, głębokie uczenie maszynowe, drzewa decyzyjne itp. Pozwalają również na konfigurację i dostosowywanie modeli według jasno sprecyzowanych potrzeb.
- Trenowanie modeli AI – platformy pozwalają na trenowanie modeli na podstawie dostępnych danych. Oferują zasoby obliczeniowe takie jak GPU lub chmurę obliczeniową, które przyspieszają proces trenowania i zapewniają satysfakcjonujące rezultaty.
- Ocena i optymalizacja modeli – platformy umożliwiają nie tylko ocenę wydajności i skuteczności tworzonych modeli sztucznej inteligencji, ale również optymalizację ich parametrów.
- Wdrażanie modeli – zapewniają niezbędne narzędzia i usługi do wdrażania modeli AI w środowisku produkcyjnym. Mogą oferować możliwość wdrożenia modeli zarówno na urządzeniach lokalnych, jak i w środowisku chmurowym.
- Zarządzanie cyklem życia modelu – platformy generatywnej sztucznej inteligencji wspierają zarządzanie całym cyklem życia modelu. Pozwalają zarządzać wersjami, monitorować na bieżąco wydajność, dokonywać aktualizacji czy umożliwiać skalowanie dostępnych modeli.
Wdrażanie rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję z wykorzystaniem platformy sztucznej inteligencji jest niewątpliwie szybsze i łatwiejsze. Rozwiązanie to jest szczególnie rekomendowane tym podmiotom, które nie dysponują niezbędnymi zasobami i kompetencjami, by zaawansowane projekty AI realizować bez takiego zaawansowanego wsparcia.